Rady a tipy

Čištění krbových skel

Pro zbavení začernání skla nepoužívejte popel, je to jako čistit krbové sklo jemným brusným papírem. Krbové sklo má tloušťku 4 mm, použitím popela jeho tloušťku zeslabujete až dojde k prasknutí.
Na trhu je spoustu přípravků k tomu určených, avšak při aplikaci musíte dát pozor aby čistič nestekl na těsnění krbového skla, to by ztvrdlo a sklo prasklo. Ideální jsou gelové čističe, které tolik nestékají.
Znečištění skla předejdete použitím dobře vyschlého dřeva a pravidelného čištění komína od sazí pro lepší tah.

Kopírování klíčů

K výrobě kopie klíče je ideální vzor originální klíč. Jen tehdy se dá zaručit téměř 100% fungování klíče. Pokud originální klíč nemáte, je další nejlepší volba vybrat klíč, který se při otáčení v cylindrické vložce nezasekává a jde sním hladce odemknout.
V případě špatného fungování originálního klíče, zkuste promazat cylindrickou vložku pomocí speciálních olejů na cylindrické vložky nebo grafitového prášku.

Lepení

Při aplikaci lepidel nebo lepení různých těsnění a pásek, která již obsahují samolepicí vrstvu, vždy očistěte povrchy od prachu a mastnoty. Při použití speciálních lepidel čtěte aplikační postup.

Péče o akumulátor

14,4 Volt – napětí akumulátoru, zjednodušeně čím vyšší napětí baterie, tím výkonnější akumulátorové nářadí,
2.6 Ah – energetická kapacita baterie, zjednodušeně čím vyšší je číslo tím baterie vydrží déle pracovat.

Dnešní nářadí využívá baterie typu Li-ion, Li-pol. Správná péče zaručí dlouhou životnost těchto baterií. Lithionové baterie ztrácí svou kapacitu nejčastěji úplným vybíjením, použítím rychlonabíječek, skladováním v nízkých nebo příliš vysokých teplotách. Ideální teplota skladování je 5 – 25°C. Pří dlouhodobém skladování by se měla baterie nabít na cca 90 % a každých 6 měsíců dobíjet alespoň na 50 % kapacity z důvodu elektroniky, která je součástí těchto akumulátorů a má nepatrný odběr energie (samovybíjení cca 5 % za 1 měsíc). Lithionovým bateriím neškodí částečné nabíjení než je jejich energetická kapacity. Pokud skladujete například akumulátorovou vrtačku, nenechávejte baterii zasunutou v nářadí.

Povolování šroubů

Při povolování pevně dotažených, zarezlých nebo zalepených šroubů nepoužívejte při povolování stranovými klíči, inbusy, trháky, a jiným nářadím žádné prodloužení jako jsou například trubky. Také se nedoporučují údery kladivem, mohlo by dojít ke zlomení použitého nářadí. K povolení zarezlých a zaseknutých mechanizmů použijte speciálních přípravků jako je uvolňovač šroubů nebo WD-40

Vytlačovací pistole

Nepoužívejte ve vytlačovacích pistolí lepidla, tmely a silikony, které jsou staré nebo byly skladovány v chladu. Teplota kartuše při aplikaci by měla mít alespoň 20°C. Pro chemické kotvy používejte vytlačovací pistole k tomu určené. Jinak hrozí zničení vytlačovací pistole.

Výběr cylindrické vložky

Při výběru cylindrické vložky musíte dbát na to, do jakých dveří bude instalována a jakou bezpečnost od ní očekáváte.

příklad cylindrických vložek od společnosti FAB